* narozena 15. 9. 1890, ve 4:00 v Torquay v Anglii
* autorka detektivních románů

Znamení Panny, kterému vládne planeta Merkur, je zemského živlu. Díky tomu je toto znamení pragmatické, zrozenci jsou často lidé praktického založení. Jsou důkladní a k povinnostem přistupují zodpovědně. Umí se zaměřit na maličkosti, nevynechají jediný detail. Některé Panny jsou pěkní puntíčkáři. Mají vyvinutý smysl pro pořádek, jsou odpůrci chaosu. Vše mají srovnané a často to platí i v péči o jejich zevnějšek. Je to služebné znamení, Panny rády pomáhají druhým a nacházejí zalíbení v pomáhajících profesích. Navíc mají Panny blízko k péči o zdraví. Vše důkladně analyzují a hodně věcí řeší intelektuálně. Nejsou příliš sebevědomé, důležité je pro ně řádně odvedená práce. Panny umí být náročné na svoje okolí, kdy druhé zatěžují svým vlastním perfekcionismem.

Někteří čtenáři vědí, že Merkur vládne komunikaci – slovu mluvenému i psanému. Není určitě náhodou, že je představitelem znamení Panny právě spisovatelka, tvůrkyně slavných a nadčasových detektivek. Ve znamení Panny nemá Agatha pouze Slunce, ale i Saturn  a Ascendent.

Ascendent ovšem nemusí být jistý, vychází totiž na 1° 56´ Panny, tedy na samotném počátku znamení. Navíc čas narození Agathy je 4:00, což vzbuzuje obavy o reálnou přesnost času na minuty a je třeba být ve střehu. Kdyby  se Agatha prvně nadechla před 3:49, Ascendent by byl ve Lvu. Nicméně rating času narození je označen jako „A“ a je tedy relativně spolehlivý (z pamětí či z novin), navíc podle zběžných rektifikací (specifické astrologické postupy ke zpřesnění času narození) se mi Ascendent v Panně potvrzuje a považuji ho za důvěryhodný.

S kombinací těchto prvků je Agatha typickým představitelem znamení Panny. I pečlivost, důkladnost a myšlení na ty nejmenší maličkosti jsou základem její tvorby. Saturn u Ascendentu ukazuje na seriózní přístup k životu. Přinesl jí ovšem i houževnatost a podpořil její trpělivost.

Uvedli jsme, že základním rozměrem Panny je služba druhým, což se u Agathy naplno projevilo, když pracovala jako dobrovolná sestra a lékárnice. To podporuje i obětavá planeta Neptun sitovaná v desátém domě, čili v domě profese a našeho životního směřování.

Konstelace v horoskopu zdůrazňují především téma psaní. Komunikativní a intelektuální založení celé její osobnosti ukazuje nejen velký vzdušný trigon, ale i celkově silně obsazený vzdušný živel, kde se nachází 6 z 10 planet. Mezi nimi i osobní planety Luna a Merkur ve Vahách. Váhy jsou znamení estetické, které má cit pro harmonii a umělecké tendence. Díky tomu jsou v podobném duchu laděné Agáthiny emoční i komunikační schopnosti.

Umělecké vlohy Agatha nezapřela již v dětském věku, kdy zpívala a hrála na klavír. Je ovšem zřejmé, že pro Pannu toto není vhodná cesta, jelikož Panny jsou nejméně sebevědomým znamením zvěrokruhu a nejsou rády v centru pozornosti a dění. Kariéra spisovatelky mnohem lépe odpovídá jejímu naturelu.

Třetí dům komunikace, intelektu a schopnosti zacházet s jazykem to jedině potvrzuje a je meritem jejích spisovatelských dispozic. V blízkosti hrotu třetího domu se nachází již zmiňovaný Merkur, navíc vládce třetího domu je umělkyně Venuše a nachází se opět ve třetím domě samotném již v následujícím znamení Štíra. Co z toho řečeno běžným jazykem vyplývá? Perfektní práce se slovem, cit pro zacházení s jazykem a Štír přinášející chuť odhalovat vše skryté. Právě díky Štíru se Agatha vrhla do oblasti detektivních románů. Velkou nápaditost a neotřelost přináší Uran, který je taktéž ve třetím domě a díky kterému uměla překvapit na svých stránkách nečekanými zápletkami.

Některé zlé jazyky šíří, že je znamení Panny „nejhorší“. Je to samozřejmě nesmysl, protože každé znamení má svá pozitiva a negativa, žádné znamení není lepší či horší. Horoskop sice obsahuje i problematická témata, ale ukázali jsme si, že Agatha dokázala naplno využít svůj panenský potenciál. Velice vhodně kombinuje rozvinuté estetické cítění, skvělé vyjadřovací schopnosti a panenskou pečlivost. Měli jsme čest povídat si o ukázkovém horoskopu spisovatele.

 

Napsáno pro Meduňku