*         narozen 25. 4. 1940, v 11:02 Manhatton – New York
*         herec,  režisér

Al Pacino je v ledasčem typickým představitelem znamení Býka, kde se nachází jeho Slunce. Býk je zemské pragmatické znamení a jeho rohy napovídají tvrdohlavost. Býci jsou lidé, kteří si umí stát pevně za svým, mají rádi své zažité rituály. Stejně tak milují pocit jistoty a bezpečí, jsou odpůrci změn a špatně na ně reagují. Zrozenci v tomto znamení jsou praktičtí, milují dobré jídlo a pití, dokáží ocenit svůj klid a pohodlí. Odvrácenou stranou tohoto znamení je malá přizpůsobivost, neochota měnit své názory.

Horoskop ukazuje, že se jedná o člověka tvrdého a nekompromisního. Konjunkce Slunce se Saturnem je jednoznačným ukazatelem pevného a houževnatého charakteru, ale varuje před neústupností a nepřizpůsobivostí. Al Pacino dokáže protlačit své ideje, díky postavení Pluta na Ascendentu mu nemusí být cizí ani manipulování s druhými.

Al Pacino se tedy umí snadno prosadit, navíc má k dispozici zvýšenou trpělivost. Ascendent ve Lvu přináší jeho osobnosti charisma a sebejistý projev. Je to vůdčí typ osobnosti, která se jen tak neztratí. Je rád středem pozornosti a i díky této konstelaci má blízko k herectví. Jeho okouzlující charisma dále podporuje smyslná konjunkce Venuše a Marta, přináší do jeho společenského kontaktu flirt, což ho podpořilo i v kariéře.

Herectví v horoskopu ukazuje nejenom obsazené znamení Lva, ale i zapojení 5. astrologického domu. V 5. domě má Lunu, jeden z klíčových prvků horoskopu. Tvůrčí schopnosti tak jsou propojené s jeho citovou stránkou. Navíc vládce tohoto domu, Pluto, se nachází přímo na Ascendentu a podporuje tak herecký talent.

Horoskop obsahuje i problematické konstelace. Některé souvisí s jeho domovem. Venuše, vládce 4. domu (rodina, domov), je v konjunkci se škůdcem Martem a v napětí s planetou Neptun. Konstelace souvisí s rozchodem jeho rodičů v útlém dětství a nevyváženou výchovu bez otce. Slunce v horoskopu reprezentuje otce a v horoskopu Al Pacina je v podstatě nejpoškozenější planetou. Můžeme za tím hledat složitý vztah ke svému otci, se kterým se mnoho let nevídal a ani spolu nekomunikovali.

Další významnou informací v horoskopu je, že nemá obsazený vodní živel. Přináší to menší důležitost citové roviny života, snižuje empatii. Navíc napěťové postavení Neptuna zhoršuje schopnost vnímat věci realisticky. I přes praktické založení horoskopu se může zavírat do svých vnitřních světů a mít nasazené růžové brýle.

Al Pacinovi se nedá upřít, že je to velký dříč. Slunce se spolu s dalšími prvky nachází v domě kariér – je to nejobsazenější dům horoskopu, a proto je společenský úspěch zásadní životní kapitolou. Navíc Jupiter v blízkosti Media Coeli nacházíme v horoskopech lidí, kteří začínají svou kariéru mladí a dosahují brzkých úspěchů.

Známé jsou jeho partnerské vztahy. Přestože má se svými přítelkyněmi děti, nikdy nevstoupil do manželství. Je to častý jev u zrozenců s Ascendentem ve Lvu. Ascendent ukazuje na náš projev navenek a protilehlý bod horoskopu, Descendent, reprezentuje naše partnery. Ten v  případě Ascendentu ve Lvu vychází ve Vodnáři, což přináší volné netradiční formy vztahů a takoví lidé se jen málokdy ženou do manželského pouta.

Z horoskopu Al Pacina je cítit mužská energie a nemůže nás tak překvapit, že se prosadil v rolích silných mužů a antihrdinů. V kombinaci s konstelacemi přinášející sex-appeal i sklon k workoholismu nám vyplouvá celkový obraz této výrazné hollywoodské osobnosti.

Napsáno pro Meduňku