*    narozen 30. 7. 1947, v 4:10 v Grazu v Rakousku
*    kulturista, herec, politik

Jako jsou lvi krály zvířat, tak je Lev královským znamením zvěrokruhu. Toto vám vždy pomůže k tomu, abyste si vzpomněli na základní charakteristiku této energie. Je to energie vládnoucí a řídící, která má ráda věci ve svých rukou. Lvi jsou sebejistí, ovšem někdy mohou být přesvědčení o své vlastní dokonalosti. Ješitného Lva si nejsnáze získáte upřímnou pochvalou. A jako správní králové mají často rádi hezké věci a dokáží ocenit luxus.

Arnold Schwarzenegger je právě tou silnou osobností, kterou Lev ve své podstatě obsahuje. Navíc v blízkosti Slunce ve Lvu se nachází konjunkce Saturna s Plutem, což je velice tvrdá konstelace, která utužuje základní energii Arnolda. V této konstelaci se skrývá houževnatost, pevnou vůli a schopnost dostat ze sebe maximum i za cenu sáhnutí si na hranici. Je to typ konstelace, který by se dal označit nálepkou „buldozer“.

A určitě to není jenom o této jedné konstelaci. Slunce se nachází na hrotu druhého domu, což prozrazuje silnější vztah k hodnotám i k financím, které mohou být v životě silnou motivací. Luna v Kozorohu je o pragmatičnosti i citové zdrženlivost. Arnold své emoce umí držet na uzdě a není typ člověka, co by se jimi nechal ovládnout.

Ascendent se nachází v Raku, což je sice znamení vodní nebo-li citlivé, ale v této pozici propůjčuje tvrdší skořápku. Umí se projevovat vnímavě a empaticky vůči druhým, ale zároveň si umí udržet odstup a uchránit své soukromí. V projevu navenek jsou pro něj důležité rodinné a tradiční hodnoty, což uplatňuje i ve své práci.

Přímo na Ascendentu se nachází Merkur, který tím nakousává ještě jeden důležitý aspekt základní charakterové palety Arnolda. Je to komunikativnost a společenskost, která je jeho mocným nástrojem. Umí využívat své kontakty k prosazování svých cílů. Mars s Uranem v Blížencích ukazují, že i přes určitou tvrdohlavost umí dobře reagovat na nově vzniklé situace a umí výborně improvizovat.

Arnold se narodil v chudé rodině, v domě neměli elektřinu, topení ani vodovod. Na to může v horoskopu ukazovat skromná Panna, do níž spadá hrot Imum Coeli, čtvrtého astrologického domu. To je totiž dům rodiny a vládce tohoto domu je již zmíněný Merkur na Ascendentu. To ukazuje na to, že přestože to bylo prostředí chudé, zásadně ho ovlivnilo a rodina je pro Arnolda posvátná.

Jupiter stojí v harmonické vazbě na osu Ascendent/Descendent, což mívají v horoskopu lidé, kterým se více daří a obvykle se začínají prosazovat velice mladí. Arnold si brzy našel cestu ke sportu, kde se našel v kulturistice. Úspěchy se dostavily brzy a postupně se začal prosazovat jako americký herec. Původně obsazovaný kvůli svým svalům se postupně stal velice oblíbeným a stále více obsazovaný i v rolích, kde své svaly nemusel vystavovat na odiv.

Lev je znamení, jehož zapojení do horoskopu si často ukazujeme u herců, takže pravidelným čtenářům tuto souvislost nemusím hlouběji rozebírat. Venuše v prvním domě přináší jeho vnějšímu vyzařování krásu či chcete-li charisma, díky kterému se stal za velkou louží velice oblíbeným.

Velká popularita vedla nakonec k tomu, že se v roce 2003 stal guvernérem Kalifornie. Z života Arnolda je vidět, že každý dosažený životní úspěch je pro něj začátkem dalších ještě větších ambic. Pro politiku má též velice vhodné dispozice. Jednak je to autoritativní osobnost, dále je velice výřečný a je to velký zastánce tradičních hodnot, čehož se v americké politice cení. Mars s Uranem v Blížencích jsou ve dvanáctém domě a to je ideální konstelace na zákulisní vyjednávání.

Horoskop Arnolda Schwarzeneggera je horoskop výjimečné osobnosti, která má špetku talentu na mnoho věcí, a které spolu s jeho nezdolností a vytrvalostí umí dotáhnout do zdárného konce. Ať už jsou vaše osobní sympatie k němu jakékoliv, je nutné ocenit jeho sílu bojovat o své místo na zemi jako pravý Lev.

Napsáno pro Meduňku