* narozen 19. 8. 1946, v 8:51 v Hope v Arkansasu
* 42. prezident USA

Lev je nejenom král zvířat, ale je to i královské znamení zvěrokruhu. Proto jsem vybral jednoho z nejmocnějších zástupců zrozenců se Sluncem ve Lvu, amerického prezidenta Billa Clintona. Lev je znamení ohnivé, přináší v sobě odvahu, chuť prosadit se i činorodost. Lidé se zdůrazněným znamením Lva jsou velice tvůrčí a jsou přirozenými vůdci. Jsou houževnatí, umí pracovat na maximum a díky tomu jsou přesvědčení i o dokonalosti vlastních výstupů. Lev nejvíce ocení pochvalu, nicméně pozor, aby nebylo jeho sebevědomí nezdravě vysoké.

Znamení Lva přináší Billu Clintonovi šarm. Jako prezident byl díky takovému postavení Slunce i showman, uměl skvěle vystupovat na veřejnosti. Lvi jsou rádi středem pozornosti a umí udělat dojem na opačné pohlaví. Bill Clinton si nemohl nikdy stěžovat na nezájem žen a vděčí za to nejenom Slunci ve Lvu. Přidává se k tomu i jedinečný Ascendent ve Vahách, kde navíc vycházel Mars, Neptun v závěsu s Venuší. Lidé s Ascendentem ve Vahách jsou často hezcí, mají rozvinuté estetické cítění a umí se skvěle pohybovat ve společnosti. No a konjunkce Mars – Neptun – Venuše je významným prvkem přinášející do jeho vyzařování sexappeal okořeněný špetkou zasněnosti a romantiky.
Konstelací k úspěchu u žen bychom našli vícero, ale podívejme se pro tuto chvíli, co v horoskopu ukazuje na dispozice k prezidentování. Kromě Slunce ve Lvu je ve hře i Ascendent. Lev přináší Billu Clintonovi schopnost řídit a touhu být viděn, Ascendentu ve Vahách pro změnu vděčí za umění diplomacie, která je na poli politiky nesmírně důležitá. Luna, vládce desátého domu kariéry, se nachází v Býku. Zde je v povýšení a téma kariéry tak zdůrazňuje. Luna se nachází v osmém domě, který souvisí se spiklenectvím a tajnými společnostmi. Není divu, že byl Bill Clinton zvolen prezidentem poté, co se objevil na srazu skupiny Bilderberg – horoskop prokazuje, že v jeho úspěchu hrála roli zákulisní jednání.

Luna se ovšem nachází ve složitých vazbách. Celá kariéra Billa Clintona nebyla jednoduchá, prošel i složitými prohrami. Do historie se ale zapsal především díky sexuálnímu poměru s Monicou Lewinskou, čímž způsobil obrovský skandál. Jak už jsme naznačili, horoskop Billa Clintona naznačuje silné charisma. V horoskopu dominuje oheň a vzduch, což jednoznačně přináší člověka značně nestabilního a to zasahuje i oblast vztahů. Jediným prvkem v zemském živlu je Luna, která se nachází v Býku a v osmém domě. V této pozici Luna naznačuje, že si Bill umí vychutnat dary pozemského života – nejenom dobré jídlo, pití, ale i sex. Navíc osmý dům souvisí mimo již zmíněné i s naší sexualitou. 

Všimněte si, že Luna nám vysvětluje jak vztah Billa Clintona k milostným poměrům, tak i k výše popsaným pracovním otázkám. Je to tím, že každý prvek má v horoskopu několik úrovní projevu a záleží, jak jsou daná témata v konkrétním případě propojená.

Přestože horoskop naznačuje sníženou rezistenci vůči svodům na milostné úrovni, jeho partnerka vždy bude mít zvláštní úlohu v jeho životě. Vládce domu manželství je Mars, který se nachází přímo na Ascendentu. To ukazuje na partnerku energickou a dominantní, která zásadním způsobem ovlivňuje celý jeho život a může do něj aktivně zasahovat. Snad jen díky skvělé aspektaci Marta Hillary Clintonová dokázala vydržet v manželském svazku, který v brzké bodoucnosti oslaví 40. výročí.
Bill Clinton byl prezidentem po dvě volební období a byl oblíbený ve své zemi i po světě. Každý Lev vládnout jedné z největších světových velmocí samozřejmě nemůže, ale i tak se většina Lvů snaží pevně řídit alespoň svůj vlastní život a okolí. Lvi umí být ovšem i skvělými společníky, o které se můžeme opřít.

Napsáno pro Meduňku