*    narozen 28. 10. 1955, ve 22:00 v Seattlu v USA
*    spoluzakladatel společnosti Microsoft

O Štírech vždy rád píšu, protože jsem zrozenci v tomto znamení hojně obklopen a jedná se vždy o velice pozoruhodné osobnosti. Štír je znamení ze všech nejvíce záhadné a opar tajuplnosti prostupuje i nositele štířích energií. Je těžké do nich proniknout a nedají jen tak nahlédnout do zákoutí svého vnitřního světa. Zároveň oni samotní do ostatních vidí velice přesně a v druzích čtou jako v knize. Než druzí získají u Štírů důvěru, chce to trochu času. Nabytou důvěru je třeba nezradit, jinak se seznámíte s věhlasnou štíří pomstychtivostí.

Štíři jsou i velice houževnatí a vytrvalí. To je zajisté klíčová vlastnost, bez které by se jen stěží mohl Bill Gates stát jedním z nejbohatších lidí světa. V žebříčku magazínu Forbes pro rok 2012 se umístil na druhém místě. Štíři mají hlubší vztah k majetku, finance jsou pro ně často zdrojem pocitu moci, který je pro ně významnou hybnou silou. A v případě, kdy je Slunce vládcem domu financí, nelze o důležitosti financí pochybovat.

Ascendent v Raku podporuje ekonomického ducha a vztah k majetku, nota bene Luna jako vládce horoskopu je situována přímo na Mediu Coeli. To ukazuje na potřebu vlastního prosazení, vysoké ambice, za kterými se schovává i touha po profitu. Majetek je pro něj zdroj pocitu bezpečí. Jupiter s Plutem v druhém domě peněz ukazují na finanční příležitosti, které jsou pevně uchopeny. Kde se v horoskopu nachází Jupiter, tam se nám obvykle daří a tak je jeho postavení v horoskopu Billa Gatese logický.

Další zajímavou konstelací v horoskopu je Uran v blízkosti Ascendentu. Billu Gatesovi přináší potřebu nezávislosti, svobodu a nespoutanost. Lidé s podobnou konstelací se neradi podřizují pravidlům, preferují vlastní osobitou cestu. Životní scénář Billa Gatese se vydal zcela originální cestou a právě to mu zajistilo úspěch.

Uran nás zajímá ovšem především proto, že je to planeta, která je přirozeným vládcem moderních technologií, pokrokových inovací a vizionářství. Právě tato konstelace ho vedla k tomu, že již v 17ti letech vytvořil program pro tvorbu školních rozvrhů, založil firmu a postupně vybudoval značku Microsoft. Uran život urychluje, přináší netrpělivost a lidé se prosazují již v mladém věku.

Nebyla to jen touha po prosazení, která byla nápomocná k tak velkým úspěchům. Třetí dům v Panně ukazuje na analytické schopnosti, umí si zajisté vše promyslet. Merkur s Martem ve Vahách ukazují na důležité kontakty, které mu byly nápomocné. Bill Gates zajisté umí skvěle komunikovat s druhými, jedná klidným příjemným způsobem, má diplomatické vlohy. Své myšlenky umí následovat konkrétním činem.

Jako Štír má Bill Gates ovšem i citlivé naladění, bude schopný niterně prožívat. Navíc se Slunce nachází v konjunkci s Neptunem, což může být zdrojem zajímavé inspirace. Lidé s podobnými konstelacemi umí vytáhnout informace uložené ve vyšších sférách a přivést je do naší reality. Tato konstelace spolu se starostlivým Ascendentem v Raku vypovídá o velké zranitelnosti, svůj vnitřní svět si střeží jako oko v hlavě. Zároveň díky silné empatii nachází realizaci v charitativních činnostech. Nadace, kterou založili společně s manželkou se zaměřuje na prevenci AIDS a další nemoci zemí třetího světa.

Napsáno pro Meduňku