*    narozen 19. 3. 1955, v 18:32 v v Idar-Oberstein v Německu
*    americký herec

O Rybách se říká, že to jsou bytosti jemné a křehké. Bruce Willis je ovšem skvělým důkazem, že jakékoliv zobecňující definice znamení mohou být snadno zavádějící. Přesto má představitel akčních hollywoodských hrdinů v horoskopu Rybí energii zastoupenou a o jeho vnímavosti, vnitřních prožitcích, intuici i zájmu o druhé nelze pochybovat.

U Ryb jsem si často všiml, že mají problém najít své místo na zemi. Dříve či později se jim to ovšem povede, přestože první kroky mohou být šlápnutím vedle. Bruce Willis se taktéž nějakou dobu hledal. Po maturitě vyzkoušel několik různých profesí, než se naplno našel v herectví. Živil se jako i jako dělník či osobní strážce.

Ryby jsou znamení, které spadá pod vodní živel. Tento živel v horoskopu Bruce dominuje a navíc se zde nachází konstelace tzv. velký vodní trigon. Je to tedy člověk velice emočně založený, s bohatým vnitřním světem a velkou fantazií. Saturn zapojený v této konstelaci zpevňuje jeho vůli a přináší mu do vínku trpělivost i potřebu vyjádřit se skrze slova. Jupiter s Uranem přináší šťastné příležitosti a náhlé posuny vpřed, přičemž se nachází v domě kariéry.

Tématu práce v jeho horoskopu vládne Merkur, který opět zdůrazňuje komunikaci a celkové vyzařování osobnosti (je totiž i vládcem Ascendentu) jako hlavní nástroj k prosazení se. Bruce je ale taktéž velký dříč a práce se určitě neštítí. Je pro něj důležité, aby byla kvalitně odvedená, a drží ji pevně ve svých rukách.

Ascendent v Panně mu propůjčuje pečlivost a zodpovědnost. Má rád pořádek a vše má dotažené do posledního puntíku. Venuše s Lunou se nachází ve Vodnáři, Bruce je tedy člověk velice nezávislý a i v práci bude potřebovat dostatek tvůrčího prostoru. Umí provokovat a přitahují ho věci, které se nějakým způsobem vymykají normě.

Nastínili jsme zde důležitost komunikace pro jeho kariéru, situace v horoskopu ovšem není černobílá. Jednou z klíčových konstelací je totiž i postavení Saturna na hrotu třetího domu v napěťových vazbách. Ukazuje to na tvrdost a neústupnost na komunikační úrovni. Své názory nebude ochotně měnit. V dětství podobná konstelace způsobuje problémy se soustředěním či vyjadřovací potíže a i sám Bruce bojoval s koktáním.

O Slunci Bruce jsme doposud neprozradili ještě jednu důležitou věc – nachází se přímo na Descendentu, v domě partnerství. Vztahy jsou velice důležitým tématem v jeho horoskopu. Je sice již potřetí ženatý (na což ukazuje kvadratura Urana na vládce Descendentu), ale jinak se snaží budovat dlouhodobé vztahy. S herečkou Demi Moore strávil 13 let. Není divu vzhledem k jeho citlivému založení a romantické duši.

Pod tvrdou slupkou akčního herce se skrývá velice citlivé nitro. Není divu, že si Bruce získal srdce diváků právě rolemi, které naplno prožil. Vzpomeňme třeba na Šestý smysl, což je film, kterým se tento herec dostal pod kůži zajisté nejenom mně.

Napsáno pro Meduňku