*    narozena 25. 9. 1969, v 14:40 ve Swansea ve Velké Británii
*    welšská herečka

Váhy jsou znamení představující vyváženost a harmonii. Vyváženost ovšem přináší i nerozhodnost, protože je pro ně těžké vybrat si jednu z více možností. Ve svých kvalitách toto znamení obsahuje i spravedlnost, správnou míru a estetiku. Vládnoucí planetou je Venuše, planeta krásy, zábav a lásky. Je tedy zřejmé, že energie Vah je noblesní a má vztah i k umění. Váhy spadají pod vzdušný živel a tak je toto znamení doma ve společnosti a v jakémkoliv mezilidském kontaktu.

Lidé s obsazeným znamením Vah bývají často i na pohled hezcí – harmonie této energie se zracdlí i v zevnějšku. Zajisté je tímto případem i Catherine Zeta-Jones. Zvýšený smysl pro krásu podporuje i Venuše v Panně, kterou mívají ve svém horoskopu lidé, kteří umí velice dobře pečovat o svůj zevnějšek – ví, že rozhoduje každý detail. Venuše je navíc v VIII. domě, který jí přináší sexappeal a ten zajisté ho umí využít.

Přesto Catherine není Váha „klasická“, Slunce se nacházelo v konjunkci s Uranem a klid, které znamení Vah často přináší, je zde narušen. Uranu vděčí za bouřlivější reakce a potřebu upoutat na sebe pozornost. Nerada splývá s davem a zajisté miluje pocit nezávislosti.

Uran přináší do života lidí rychlost i netrpělivost. Váhy jsou kardinální znamení a Catherine tak získala do vínku i značnou dávku ambic. Není tedy divu, že se do světa herectví dostala již v 11 letech, kdy hrála v Londýně. Herectví jako cestu si zvolila sama. V rodině se herectví nikdo nevěnoval, matka byla švadlena a otec vlastnil továrnu. Svojí cestu si vyšlapala samu a z Irska se přes Londýn dostala až do USA. Zajisté není žádnou náhodou, že se 5 z 10ti hlavních astrologických prvků nachází v IX. astrologickém domě, který vládne cestování a pobytům v zahraničí.

Ascendent ve Střelci má vztah k zahraničí, stejně tak ovšem Catherine propůjčuje dostatek vitality a činorodosti. V I. domě je i Mars v Kozorohu, což ukazuje nejen na to, že je velice pracovitá, ale i že vše ráda pevně drží ve svých rukách. Na prosazení se investuje většinu svých sil a v rukávech bude skrývat ostřejší lokty.

Váhy ukazují na schopnost diplomacie a skvělé jednání ve společnosti, Luna v Rybách poukazuje na zvýšenou citlivost a empatii. Catherine  ráda podá pomocná ruku, zajímá se o druhé, nicméně umí jednat i tvrději. Jsou to dva protipóly, mezi kterými bude oscilovat. Její přirozeností je jednat mile, citlivě a laskavě, nicméně má v sobě drápky, které umí vystrčit a jako správná šelma tak dokáže nečekaně rychle ukořistit svůj cíl. Nebo se bránit, pokud někdo zradí její důvěru či jí jinak ublíží.

Catherine je ovšem i velice pragmatická a praktická. Je za to zodpovědný nejen Mars v Kozorohu, ale i třeba celý velký zemský trigon se Saturnem a Venuší. Ten podoruje její houževnatost a trpělivost. Umí vytrvat, aby došla ke svému cíly a rozhodně se nenechá jen tak něčím odradit.

Za výkon herečky ve vedlejší roli ve filmu Chicago dostala Oscara. Herecký talent je v horoskopu skrytý pod Venuší. Je vládcem X. domu kariéry a zároveň V. domu tvůrčích sil a mj. i herectví. Venuše je přitom jedna z nejlépe postavených planet v celém jejím horoskopu.

Není pochyb o tom, že štěstí hrálo v životě Catherine důležitou roli. Může za to dobře situovaný Jupiter, jehož vliv dosahuje i na její Slunce. Příležitosti, které jí život nabídl, ovšem nenechala proplout mezi prsty. Její pracovitost i vytrvalost jí pomohli proměnit je v úspěch a dnes je její jméno stejně zvučné, jako jméno jejího manžela Michaela Douglase.

Napsáno pro Meduňku