*    narozen 21. 1. 1905, v 1:30 v Granville ve Francii
*    světový módní návrhář

Vodnáři jsou lidé nezávislí, kteří potřebují vždy dostatek prostoru. Nejhorší, co můžete Vodnáři provést, je připravit ho o jeho svobodu. Tehdy trpí a chřadne. Je to znamení vzdušného živlu a tak jsou velice komunikativní a potřebují kolem sebe společnost. Druhým rádi předávají své zkušenosti. Ve skupině lidí ovšem nechtějí splývat a potřebují se odlišovat. Proto se věnuji netradičním činnostem a přitahuje je život, který se vymyká běžným měřítkům. Mohou mít postoje, kterými se ostře vymezují vůči okolí. Někteří Vodnáři umí být i rebely bez příčiny.

Duše Christiana Diora si vybrala pro svoji inkarnaci okamžik, kdy Slunce čerstvě vstoupilo do znamení Vodnáře. A tím byl Dior předurčen k nevšednímu životu, jehož normy v kontextu doby vybočovaly. Díky kvadratuře od Jupitera v Beranu měl tendenci činit náhlá a spontánní rozhodnutí, uměl přicházet i s megalomanskými nápady a nebál se velkých výzev.

Horoskop ovšem není jen o Slunci, máme zde mnoho dalších důležitých prvků. Jedním z klíčových je Ascendent, protože Diorův Ascendent spadá do Štíra a v jeho blízkosti se nachází planeta Mars. Mars je energická planeta a život Diora měl rychlý spád. Byl plný elánu, uměl tvrdě pracovat a nebylo nic, co by ho mohlo zastavit.

Tato konstelace spadá do kategorie, kterou nazývám „buldozer“, kdy je zrozenec houževnatý a tvrdohlavý. Dior měl tuhý kořínek a dokázal se prosadit. Štír je znamení vodní, tedy klíčovou vlastností jsou i emoce. Přináší velkou vnímavost, která je ovšem skrytá. Energie Diora nebyla zřejmá na první pohled, vyvěrala z niterných vrstev osobnosti. Měl výborný odhad na lidi a dokázal si vybírat skvělé spolupracovníky.

Mars ve Štíru na Ascendentu dále propůjčuje i silnou sexualitu a charisma, kterým zajisté dokázal okouzlit mnohé své obdivovatele. Kvadratura na Lunu a trigon na Neptun dovolují, aby emoce tekly proudem, přináší dynamiku i citlivost a intuici. To celé je navíc v harmonické vazbě na Uran s Merkurem u třetího domu, což mu nabízí možnost vyjádření a propojení této dispozice s intelektuální úrovní. Esenci této konstelace se mu díky tomu dařilo předat i do své tvorby.

V horoskopu Diora je důležité, že má zdůrazněný vodní živel. Navíc prvky ve vodním živlu jsou velice silné a s takovouto kombinací se příliš často nesetkáte. Je to již zmíněný Ascendent a Mars ve Štíru, kde je Mars dle tradiční astrologie vládnoucí planetou (dnes se považuje za primárního vládce Štíra Pluto). Poté Luna v Raku, kde opět vládne a dále Neptun, který se v tomto znamení taktéž „cítí“ dobře. V Rybách je Venuše, která je v tomto znamení v tzv. povýšení. Planety ve vodním živlu horoskopu Diora tedy mají zvláštní hodnost a odtud plyne vysoká vnímavost, emotivnost a umělecké cítění. Dior dokázal vše prožívat hluboce, i drobný podnět v něm vyvolával silnou reakci. Díky Ascendentu ve Štíru do svého nitra nenechal druhé příliš nahlédnout a naplno odhalil své skryté pocity jen nejbližším. 

V tuto chvíli již není divu, že Dior zdůrazňoval ženskost. Sám dokázal porozumět opačnému pohlaví a skrze vyvinuté estetické cítění byl předurčen k úspěchu. Tomu se přidává i silná mysl, která nepostrádala praktičnost. Právě díky Merkuru v Kozorohu dokázal zpracovat své inspirace a cítění pragmaticky a dát jim jasnou formu. Uměl uvažovat logicky a toho využil i při svých studiích, protože jeho oborem byly mezinárodní vztahy a diplomacie. Merkur je navíc v konjunkci s Uranem – planetou bouřlivosti a originality. Proto měl odvážné a šokující nápady, dokázal přijít s pro tehdejší dobu překvapivým uchopením ženské krásy.

Medium Coeli, bod kariéry v horoskopu, spadá do královského znamení Lva. Uměl zářit a vést druhé lidi. V práci dokázal být extrovertem a nevadilo mu opoutat na sebe pozornost, byť v soukromém životě byl díky své citlivosti uzavřenější. V roce 1946 šel Uran v sextilu na tento bod a právě tehdy Dior zakládá svůj první módní dům.

Život Diora přinesl i složité momenty. Narodil se za úplňku a takoví lidé pak často pociťují celoživotní napětí. Luna v Raku přijímá napěťové vazby od Slunce, Marta a Jupitera a dají se tak očekávat výkyvy nálad a trápení. Navíc pro Diora byla velice důležitá rodina, nicméně díky problematické Luně a Saturnu ve čtvrtém domě s rodinou společnou řeč hledal jenom složitě. Psychická stránka Diora tak někdy strádala a špatně nacházel vnitřní klid.

Napěťové konstelace vždy přináší člověku dynamiku, bez které se není možné prosadit. Jak to v životě funguje, vše zlé je k něčemu dobré. Lidé bez napěťových vazeb mají život klidný, ale nemají „motor“ k tomu, aby se v životě někam dostali. Horoskop světového slavného návrháře odhaluje velký talent a schopnost prosadit se, s takovým horoskopem se nesetkáte každý den.

Napsáno pro Meduňku