*    narozen 27. 5. 1922, ve 14:45 v Londýně ve Velké Británii
*    herec

Mluvit o znamení Blíženců je pro mě srdeční záležitost, protože je to též i moje sluneční znamení. Mám tendenci toto znamení chválit – a přitom vyzdvihovat jedno znamení nad druhé nemá smysl. Každé znamení má své silné i slabé stránky a paleta charakterové vybavenosti každého je díky tomu velice pestrá. Tentokrát to tedy vezmu obráceně a naliji vám čistého vína – Blíženci jsou lidé upovídání a hovoří i do věcí, do kterých by neměli. Blíženecké konstelace jsou v horoskopu často zodpovědné za nedochvilnost, povrchnost i nespolehlivost.

Blíženci jsou často lidé mnoha tváří, dokáží se rychle vyvíjet a měnit. Mužem mnoha tváří je i Christopher Lee, britský herec, který ztvárnil již mnoho rolí. Můžeme ho znát například jako Sarumana v Pánu Prstenů či hraběte Dooku z Hvězdných válek. S jeho tváří jste se zajisté již mnohokrát setkali, Lee je totiž jedním z nejobsazovanějších herců nejen Hollywoodu a z tohoto titulu mu přísluší i záznam v Guinnesově knize rekordů.

Život Blíženců bývá často velice rychlý a dynamický. Jsou učenliví a jsou intelektuálně zaměření. Věnují se vždy mnoha aktivitám a zájmům, což je jejich hlavním hnacím motivem vpřed. Kladou si otázky, jsou zvědaví. Sami jsou nestálí a potřebují najít pevnější místo na zemi. Horoskop Christophera Lee ukazuje, že dokázal Blíženecký naturel dobře kočírovat. Saturn na Ascendentu člověku dodává schopnost držet se při zemi a převádět své idee do konkrétní hmatatelné podoby. Umí si jít za svým vytrvale a houževnatě. Funguje to tak, jako by Blíženec dával impulsy a Saturn je dále zpracovával. Přestože je Saturn v tradiční astrologii považován za „škůdce“, již jsem viděl nespočet horoskopů, kdy byl vliv Saturna klíčovým detailem k úspěšnému životu.

Díky Saturnu v průběhu života Lee zraje jako víno a může hrát stále charismatičtější a výraznější role. Saturn je i vládce IV. domu rodiny a tak nám napovídá, že rodina ho zásadním způsobem ovlivnila a že mohla být zdrojem i jeho vlastních vysokých nároků na svou osobu. Stejná planeta spolu s dalšími prvky v horoskopu mu dodávají tvrdost. Toto spolu s náročně situovaným Martem vysvětluje období, které strávil Lee v mladších letech ve válce a kde se prosadil v královském letectvu.
K herectví se dostal naplno až téměř ve třiceti letech. V horoskopu je slaběji zastoupený vodní živel, který člověk potřebuje, aby dokázal věci naplno prožít na emoční úrovni. O to je ale důležitější, že právě X. dům spadá do vodního znamení Raka spolu s Venuší v konjunkci s Merkurem na Mediu Coeli. Kariéra i komunikační schopnosti jsou propojené s city a práce je tak spojená i se smyslem pro estetiku a umění, což je pro herce zásadní.
I Christopher Lee má ve svém horoskopu náročné konstelace. Ukazují nejen na složité dětství, ale i na vysoké ambice, které bude mít do té doby, co mu budou síly stačit. První dům ve znamení Vah spolu s dalšími konstelacemi naznačují, že si umí jít ke svým cílům neúnavně. A přestože umí zatlačit na pilu, neztrácí svůj šarm a noblesi, kvůli které ho druzí milují.

Napsáno pro Meduňku