* narozen 8. 2. 1931, ve 2:11 v Marion Indiana

* americký herec (Na východ od ráje, Rebel bez příčiny, Gigant, …)
 
James Dean je představitel znamení Vodnáře. Vodnáři jsou lidé nezávislí, mají rádi originalitu. Omezování a příkazy jsou jim proti srsti, dokáží ze sebe dostat nejvíce, když mají k dispozici dostatek prostoru. Vodnář je znamení vzdušné, proto jsou zrozenci se Sluncem v tomto znamení komunikativní a přátelští. Vyhledávají společnost a snaží se jí předat něco nového. Ve společnosti se ovšem rádi odlišují, neradi splývají s davem. I proto mají Vodnáři blízko ke všem netradičním metodám a k moderním technologiím.
 
Tyto projevy můžeme pozorovat i v životě Jamese Deana. Přátelskost a komunikativnost potvrzuje i to, že se Slunce nachází ve třetím astrologickém domě – domě komunikace. Do vínku tedy dostal umění jednat s lidmi. Třetí dům souvisí i s cestováním. A společně s dobrodružným ascendentem ve Střelci, nás nemůže překvapit, že měl silný vztah k automobilům (výsledek vztahu k cestování a vodnářských moderních technologií).
 
Jako správný Vodnář má v sobě James Dean i prvky rebelství. Dokázal bořit hranice a provokovat. Vodnáři vládne Uran, nacházející se v domě rodiny. Nemůže nás překvapit, že zdrojem jeho provokativního vystupování je právě rodina a v rámci ní složité vztahy. Navíc Uran jakožto planeta změn zde ukazuje i na obtížné dětství, kdy byl vychováván svými příbuznými.
 
Horoskop Jamese Deana je plný složitých konstelací. Snoubí se v něm potřeba osobitého projevu se silným egem. Na to ukazuje právě Mars ve Lvu, který může být navíc skrze vládcovství s tvůrčím pátým domem astrologickým vysvětlením toho, co ho vedlo k herectví. James Dean se uměl předvádět a vytvořit dojem autority. Byl sebejistý. Na druhou stranu pro něj mohlo být těžší vycházet s druhými. Planeta komunikace Merkur se nachází v tvrdém znamení Kozoroha navíc v blízkosti Saturna, kde je vidět jeho silná neústupnost, rigidita, neochota měnit názory a přizpůsobovat se ostatním. Navíc je Merkur pod palbou napěťových konstelací, které mu přinášejí dostatek odvahy obhájit svoje postoje.
 
Horoskop o Jamesi Deanovi taktéž prozrazuje bohatý vnitřní život. Přestože navenek má měl masku rebela, uvnitř sebe toho prožíval mnohem více, než dával najevo. Je to díky Luně ve Štíru, která ukazuje na silné citové založení. Do svého nitra ovšem nenchal jen tak někoho nahlédnout a proto opravdu ho poznat mohl jenom málokdo.
 
James Dean je tedy dosti výrazným Vodnářem, který zanechal nesmazatelnou stopu v americkém Hollywoodu. Horoskop je nesmírně zajímavý a dalo by se o něm dlouze vyprávět. Potvrzuje divoký a bouřlivý život plný náhlých zvratů. Jedna nečekaná situace se mu stala nakonec osudnou. Byla to autonehoda, jejímž následkům ve svých 24 letech na místě podlehl.
 
Napsáno pro Meduňku