*    narozen 2. 9. 1964, v 5:410 v Bejrútu v Libanonu
*    americký baskytarista a herec

Mezi astrologickými laiky se najdou tací, kteří označují znamení Panny jako to „nejhorší“. A mně se vždy při podobném  názoru zježí chlupy na zádech, protože podobné myšlenky odporují mému vnímání astrologie. Neexistuje lepší či horší znamení, všechna si jsou rovná. Co bychom dělali kdybychom neměli Panny? Kdo by kolem nás dodržoval smysl pro řád? Dosti možná bychom se bez těchto puntičkárů utopili ve zmatku a chaosu. Panny pro mě reprezentují poctivý a zodpovědný přístup, jejich pracovitost může být pro mnohé inspirací.

Panna Keanu Reeves je důkazem toho, že i zrozenci tohoto znamení mohou být symbolem sexappealu a jedinečného charisma. Díky tomtu znamení je Keanu velký dříčem a pracantem, který pro zvládnutí svých rolí nepodcení žádnou maličkost. Zajisté si budete i dávat velký pozor na svůj zevnějšek, kdy nebude sice hýřit provokativní módními výstřelky, ale vše bude decentní a sladěné.

Panny jsou považovány za zmamení, které bývá ve svém projevu uzavřenější, méně emotivní a nepříliš uvolněné. Musíme ovšem podotknout, že Keanu není Panna jen tak ledajaká. Slunce se nachází v tzv. steliu, je v konjunkci s Merkurem, Uranem, Plutem a Ascendentem. Tato konstelace v jeho radixu je klíčová k pochopení osobnosti Keana. Snoubí v sobě klid a analytičnost spolu s vášní, bouřlivostí a rebelií. Není náhodou, že jméno Keanu znamená „chladný vánek nad horami”. Exotický zjev Keana, který snoubí chlad i vášeň dohromady, je základem úspěchu celé jeho kariéry herce.

Stelium Slunce s dalšími planetami v Panně se nachází v další klíčové konstelaci – v opozici na Saturn. Jedná se o jediný hlavní disharmonický aspekt v horoskopu a o to větší síla se v něm ovšem skrývá. Saturn přináší do života starosti a trápení, pravděpodobně se jedná o člověka s vnitřními zábranami a tendencí podlehnout splínům a nedůvěře v sebe sama.

Není tedy divu, že si Keanu Reeves střeží své soukromí – intimní život je pro něj posvátný a s pozlátkem života celebrit netouží mít nic společného. Přitom nelze mít pochyb o bohatém vnitřním životě. Luna v konjunkci s Venuší a Martem v Raku mu umožňuje vnímat na mnohem hlubší úrovni, než dá navenek najevo. Zároveň bude mít silné poutu k domovu, toto téma ovšem pro něj bude těžké uspokojivě naplnit.

Napětí mezi Saturnem a vládcem IV. domu napovídá, že dětství a domov jsou pro Keanu palčivým tématem. Vládce IV. domu se nachází v domě IX. – domě zahraničí. Často podobné vazby vídáme v horoskopech lidí, kteří se častěji stěhují a život tráví v zahraničí. Pro Keana ovšem může být složité najít pevné místo, kde by vydržel a jednou z velkých životních výzev bude zapustit kořeny – postavit dům a zasadit strom.

I dětství strávil na cestách a vystřídal několik míst. Z Libanonu, kde se narodil, přes Kanadu, kde se prvně projevil zájem o herectví, až po Los Angeles, kde nastartoval svoji kariéru. Díky stéliu v Panně je silnou osobností, která se umí prosadit a která na sebe umí upoutat pozornost. Neptun ve III. domě mu propůjčuje schopnost vyjadřovat své emoce (když je to nutné) a to mu pomáhá zahrát přesvědčivě nejrůznější role.

V životě Keanu Reevese hrála významnou roli smrt. Úmrtí potkalo jeho nejbližší – narozená mrtvá dcera a autonehoda Jennifer Symeové, ženy kterou miloval – ho zasáhly zásadním způsobem a navždy změnily jeho život. Vzpomeňme, že je ve steliu v Panně zapojené Pluto, které je přirozeným vládcem tématu smrti. Osobní setkání s tímto tématem je pro něj náročnou zkouškou, která ho postupně posouvá vpřed a transformuje ho.

Jak Keanu uvedl v jednom svém rozhovoru: “Ztráty mě naučily vážiť si života. Život je vzácný. Stojí za to ho žit.” Panna je znamení racionální a stojící nohama na zemi, ale s dalšími prvky jako je třeba Jupiter v IX. domě, může přemýšlet nad různými filozofickými tématy. Bude pro něj důležité vybudovat si pevný a spolehlivý světonázor, který se bude odrážet ve všem, co dělá.

Napsáno pro Meduňku