*    narozen 18. 1. 1955, ve 12:40 v Lynwood v Kalifornii
*    americký herec, producent, režisér, zpěvák

Kozoroh je znamení, které oplývá tvrdou skořápkou. Jsou to lidé s vážnou tváří, kteří vědí, že kdo si počká, dojde ke svému cíly. Na množství investovaného potu a času nesejde. Trpělivost totiž růže přináší především zrozencům tohoto znamení. O Kozorozích se často dočtete, že jsou velice pracovití a kariéristicky zaměření. Může to tak být, ale nemusí. Je to totiž nepřesné. Práce pro Kozoroha nemusí být hlavní prioritou, svoje ambice mohou investovat do mnoha různých oblastí života. Pokud se rozhodnou vykročit nějakým směrem, málokdo má šanci jejich úmysly rozmluvit.

Pro mnoho Kozorohů platí, že to jsou dříči a nic v životě nedostanou zadarmo. Je to i případ Kevina Costnera, který pochází z chudého prostředí. Matka byla sociální pracovnicí a otec elektrikářem. Svojí cestu vzhůru si tak musel Kevin vyšlapat sám a svému slunečnímu znamení tak udělal velkou čest. Kozoroh je vepsaný i zřetelně v rysech jeho obličeje. Ten, kdo má v horoskopu významněji zastoupenou energii tohoto znamení, mívá podobně ostré a táhlé rysy.

Nápomocná mu byla i energie Panny, kam spadá jeho Ascendent. Díky této konstelaci oplývá Kevin důkladností a zodpovědností. Panna podtrhuje jeho praktičnost, určitě si umí věci dobře zanalyzovat. Ascendent mu propůjčuje pořádkumilovnost. To co bude kdy Kevin dělat, bude vždy dotažené do posledního detailu. A právě perfekcionismus je jeho zbraň, skrze kterou se mu podařilo dosáhnout úspěchu v tolika životních oblastech.

Od klasického Kozoroha se Kevin liší v tom, že jeho život bude procházet mnoha změnami, na které ovšem není tolik adaptovaný. Slunce je v napěťové vazbě s Uranem a Jupiterem. Je zde možnost provokací, potřeba dělat si vše po svém, nerespektování autorit. Kevin má zajisté vždy svojí hlavu, které vše podřizuje. Důvěřuje především sám sobě a svým schopnostem, nespoléhá se tolik na druhé. Přesto se mnoho věcí v životě odehrává jinak, než jak si s maximální obezřetností naplánuje.

I díky Merkuru ve Vodnáři umí ocenit svobodu. Merkur je planeta ukazující na naše myšlení a ve Vodnáři potřebuje stále nové podněty a impulsy. Zde je jeden z astrologických důvodů, proč má Kevin tolik aktivit a zájmů. Navíc má Marta postaveného ve svém nejsilnějším působišti, v Beranu. To mu přináší velkou energii, činorodost, chuť věnovat se mnoha aktivitám. Je horlivý a rád uvádí věci do pohybu. Jedna oblast by ho neuspokojovala a za chvíli by se nejspíše unudil.

Jeho velký elán prokazuje nejen množství filmů, které natočil. Jedním z nejznámějších filmů je Tanec s vlky, kde se prosadil nejen herecky, ale především se přímo podílel na režii a produkci. Film dostal 7 Oskarů, přičemž 2 šli do Kevinovy kapsy. Oskar za herecký výkon mu unikl jen o fous.

Zajisté bychom se měli zamyslet, kde můžeme hledat herecké dispozice v jeho horoskopu. Přiznám se, že jeho horoskop není typickým horoskopem herce. Jako by jeho herecké umění nebylo ani tak o talentu, jako spíš o silné pracovitosti, které má v horoskopu přebytek. Přesto jako v horoskopech mnoha herců nalezneme zdůraznění V. astrologického domu, kde má přímo na hrotu Slunce a dále Merkura. To mu přináší tvůrčí naladění, které ve svém hereckém působení zajisté využívá.

Od věci není ani postavení vládce domu komunikace ve Lvu, který je často dáván do souvislosti s herectvím. V tomto domě má jinak Saturna ve Štíru, který mu umožňuje proniknout do hloubky věcí a posiluje jeho dlouhodobou paměť. Dále zde má Lunu v konjunkci s Venuší, za čímž můžeme hledat jeho hudební talent. Dokáže vyjadřovat svoje emoce skrze umění. Hraje na klavír, zajímá se o poezii a zpívá.

Stačí trocha talentu a spolu s pílí a disciplínou lze dokázat zázraky. Kevin Costner nám může jít směle příkladem a je to pozoruhodná osobnost, která za sebou nechá nesmazatelnou stopu.

Napsáno pro Meduňku