*         narozen 20. 2. 1967, v 19:20  v Aberdeen, Washington

*         kultovní americký zpěvák, frontman skupiny Nirvana

Když se Kurt Cobain narodil, Slunce stálo ve znamení Ryb. Toto znamení přináší silnou vnímavost, citlivost. Ryby jsou často silně empatické, dokáží se skvěle naladit na druhé a snadno tak poznají, co se v nich odehrává. Pokud cítí, že někdo v jejich okolí trpí, vždy rády pomohou. Mají bohatou fantazii, umí žít ve svém vnitřním světě. Slabou stránkou Ryb může být to, že jim často uniká reálný život. Potřebují do svého života najít uzemnění. Ryby se rády rozdají všem kolem sebe – nicméně často toho na svá bedra naloží více, než jsou schopny zvládnout. Proto nemusí být úplně spolehlivé.

Kurt Cobain je silná Ryba – v tomto znamení má situován i Merkura, Venuši a Saturna. Ve znamení Štíra má planetu Neptun a Marta, v Raku nalezneme Lunu a Jupiter. Všechny tyto planety se tedy nachází ve vodních znameních a to je rozhodně jedna z klíčových informací jeho horoskopu. Jednalo se o člověka nesmírně citlivého s hlubokým vnitřním světem. Realita a praktičnost nebyly Kurtovi blízké. Raději trávil čas ve svém nitru a ve svých snech, než aby čelil výzvám skutečného světa. Za takto silně zdůrazněným vodním živlem stojí i potřeba uměleckého projevu. Jeho hudba představovala vypouštění přetlaku, který uvnitř sebe prožíval. Hudbou ze sebe dostával své skryté pocity a prožitky, jeho tvorba je ovšem jen stěží pochopitelná. I vzhledem k napěťovým konstelacím v jeho horoskopu lze připsat přebytek vodní energie v jeho horoskopu k úniku před realitou skrze drogy.

Horoskop Kurta Cobaina je složitý, stejně tak jako jeho spletitá osobnost. U klientů s podobnými konstelacemi sleduji, že se špatně orientují sami v sobě a jen špatně hledají uspokojení ze svého života.

Další zajímavou informací v horoskopu Kurta Cobaina je to, že nemá obsazený ohnivý živel. Tento fakt výrazně oslaboval jeho vůli bojovat, chuť prokousat se životem. Je to zajímavé a na první pohled i překvapivé vzhledem k faktu, že byl Kurt v dětství hyperaktivní. Hyperaktivitu ovšem jeho horoskop ukrývá jedna z dalších klíčových konstelací, kterou je Pluto s Uranem na Ascendentu v Panně. Za touto konstelací stojí Kurtova potřeba odlišit se od ostatních, nebýt stejný jako ostatní. Nerad splýval s davem, měl rád osobitý a originální projev. Uran má též v popisu práce změny a nestálost, nebo též i bouřlivost. V dětství mohl být s touto konstelací skutečně hůře pochopitelným dítětem, protože jen stěží vydržel u jedné činnosti a potřeboval změny a stále nové impulsy. Kurta přitahovalo vše netradiční a zajímavé.

Pluto na Ascendentu je pro pochopení života Kurta taktéž zásadní. Pluto je planeta transformace a regenerace. Ten, kdo má Pluto na Ascendentu, umí často dobře manipulovat druhými. Pluto ovšem Kurtovi přineslo i schopnost vše prožívat na té nejniternější úrovni (což perfektně doplňuje vodu v jeho horoskopu). Jsem přesvědčený, že díky této konstelaci svoje vnitřní pocity Kurt umně skrýval a jenom málokomu dovolil nahlédnout do svého nitra.

Pluto je mytologicky přiřazován k řeckému Hádovi, bohu podsvětí. A lidé se zdůrazněnou plutonskou energií jsou skutečně často fascinování a přitahování vším, co balancuje na hranici života a smrti. Smrt je přitahuje a prožitky spojené se smrtí jsou pro ně zásadním životním tématem. Kurtova smrt ve 27 letech je sice doposud zastřena tajemstvím a spekulacemi, nicméně na základě horoskopu se domnívám, že se skutečně jednalo o sebevraždu. Sebevraždu mladého vnímavého člověka, pro kterého byl život na Zemi plný nepochopení a pro kterého nebylo jiného úniku.

Napsáno pro Meduňku