*    narozen 11. 11. 1974, ve 2:47 v Los Angeles v Kalifornii
*    americký herec, producent

Štíři jsou lidé nesmírně silní a houževnatí. Můžeme je přirovnat k bájnému ptáku Fénixovi, který se dokázal vždy znovuzrodit ze svého popela. Stejně tak i Štíři se dokáží odrazit ode dna a nikdy nepadnou. Mají tuhý kořínek. Vše prožívají na té nejhlubší úrovni, ale zároveň do svého vnitřního světa nenechají nikoho nahlédnout. Milují či nenávidí a pokud je někdo zradí, dokáží se velice dobře pomstít. Druzí před nimi neskryjí tajemství, umí skvěle odhadnout, co se v nich odehrává.

Lidé se Sluncem ve Štíru mohou mít zvýšený sexappeal, nota bene je-li to podpořeno i dalšími konstelacemi. A ty v horoskopu Leonardo skutečně má. Slunce je v konjunkci s planetou krásy Venuší a navíc je i v  konjunkci s Martem, který mu přináší jiskru. Má zvýšenou vitalitu a estetické cítění. 

Že se  jedná o umělecky laděnou duši ukazuje i Ascendent ve Vahách. Navíc jsou lidé s takovýmto Ascendentem často krásní a mají jemné rysy. Tento Ascendent ovšem propůjčuje Leonardovi i ambice a chuť prosadit se, přičemž Pluto v těsné blízkosti Ascendentu k tomu přidává i silnou vůli.

Ve Štíru a ve Vahách se nachází drtivá většina planet, pouze Jupiter, Saturn a Neptun se nachází v jiných znameních. Navíc vládci těchto dvou znamení – Pluto a Venuše – jsou ve vzájemné recepci. Energie těchto dvou znamení je pro celý život Leonarda klíčová. Takto zdůrazněná znamení vídáme v horoskopech výjimečných osobností.

Přestože se jedná o silnou a výraznou osobnost, život Leonarda nebyl vždy jednoduchý. Napěťová vazba mezi Saturnem a Lunou jednoznačně ukazuje na rozvod jeho rodičů, který nastal v moment, kdy mu byl pouhý rok. Se svým otcem se příliš nevídal a je zřejmé, že toto téma hluboce zasáhlo jeho další citový život a chuť otevírat se druhým.

Herectví Leonarda není jenom o Hollywoodském pozlátku. Naopak je o  tvrdé práci a ochotě vydat ze sebe maximum. Leonardo začínal s herectvím jako velice mladý a mezi největší světové celebrity se postupně vypracoval. Saturn v desátém domě nedá nikomu nic zadarmo a platí to i v případě celebrit.

Faktem ovšem je, že Leonardo prokázal již v mladém věku, že se pod přitažlivým vzezřením skrývá nadprůměrný herecký talent. Velký ohlas způsobil film Co žere Gilberta Grapea, kdy 19ti letý Leonardo ztvárnil mentálně handicapovaného hocha a za svůj famózní výkon byl již tehdy nominován na Oscara. Leonardův talent se skrývá právě v silné Štíří energii. Díky ní se dokáže naplno vcítit do jakékoliv role a prožít intenzivně kdejakou situaci.

Významným pomocníkem je i „velké štěstí“, planeta Jupiter. Ten se nachází v pracovním domě a harmonicky ozařuje další oblasti horoskopu související s jeho kariérním růstem. Jupiteru vděčí za to, že se dokázal prosadit v již relativně nízkém věku, a že jeho hvězdu nenechá nikdy jen tak padnout. Za zmínku stojí i to, že se Jupiter nachází v Rybách a Ryby souvisí s touhou pomoci druhým. Leonardo se zajímá o různé formy pomoci, např. v roce 2010 finančně podpořil zemětřesením zasažené Haiti.

Přestože se v jeho horoskopu nenachází zemský živel a v praktických záležitostech se tak příliš chytat nemusí, velkou šancí je naopak svět financí. Čtyři silné osobní planety se nachází ve druhém domě peněz, navíc za podpory zmiňovaného Jupitera. To ukazuje nejen na to, že finančně si Leonardo nebude mít nikdy na nic stěžovat, ale především to ukazuje na jeho cit na energii peněz. Díky tomu s financemi umí dobře manipulovat a i produkování filmů pro něj může být velkou vášní.

Napsáno pro Meduňku