* narozen 9. 7. 1956, v 11:17 v Concord v Kalifornii

* americký herec a režisér
 
Jedním z mých nejoblíbenějších zástupců znamení Raka je Tom Hanks, který svému znamení dělá čest skrz své vnímavé a citlivé vystupování. Raci spadají pod vodní živel, pro který jsou typické zdůrazněné emoce. Raci mohou být ovšem i snadno zranitelní, a proto mohou své silně prožívající nitro umně skrývat. Mají silný vztah k domovu, rodina je pro ně posvátná. Pro své rodinné příslušníky a další blízké rádi udělají, co jim na očích vidí. Umí se skvěle postarat o druhé a mají dar hospodařit. Na druhou stranu mohou být Raci náladoví a přectlivělí. Milují své zázemí a pocit jistoty a bezpečí je pro ně klíčový. Proto jsou opatrní a často si nechávají otevřená zadní vrátka.
 
Pro Toma Hankse  je rodina určitě taktéž silným tématem, nicméně Slunce je situováno v domě kariéry, čímž se rodina musí dělit i o silnou potřebu prosadit se na poli kariéry. Rak je tzv. kardinální znamení, které přináší ambiciózní naladění. Jeho Slunce navíc svírá nejpřesnější úhel v celém horoskopu, kterým je trigon na Marta. Přináší tak Hanksovi hodně vitality a elánu, jedná se zcela jistě o aktivního a činorodého člověka. Mars je navíc v Rybách, což je též vodní znamení, které  zdůrazňuje jeho schopnost empatie a obětavost.
Dynamičnost potvrzuje i Luna ve Lvu, která mu přináší i silné tvůrčí naladění. Lidé s Lunou ve Lvu umí skvěle předvádět svoje emoce, je to často ukazatel hereckých dispozic. Přestože Hanks na první pohled nebude díky Ascendentu v Panně působit sebevědomě, uvnitř sebe si věří a nečiní mu tak problém být středem pozornosti. V blízkosti Luny se nachází Uran, který přináší Hanksovi do vínku nezávislost, má vyvinutý cit pro osobní svobodu. 
 
Již zmíněný Ascendent v Panně je dále ukazatelem preciznosti ve svém jednání. Je zodpovědný a prakticky zaměřený. Umí se věnovat věcem do nejmenších detailů a nic nepodcení. Na své role se připravuje velice pečlivě a na lidi kolem sebe i na sebe samotného má vysoké nároky.
Vládce horoskopu, Merkur, se nachází stejně jako Slunce v domě kariéry. Úspěch v kariéře ukazuje i nejvýše postavená Venuše, nebo-li planeta „Malé štěstí“, přímo na Mediu Coeli. Navíc Venuše je v harmonické vazbě na nejsilnějšího dobroděje Jupitera spolu s Plutem. Venuše dále přijímá trigon od Neptuna a přináší tak Hanksovi inspiraci, fantazii a polibek od múzy, což jako herec zcela jistě oceni. Venuše je jinak v kvadratuře na Marta, za čímž můžeme hledat jeho silné charisma – napěťová vazba mezi těmito planetami často přináší sexappeal. Nemůžeme se tedy vůbec divit, že se mu podařilo získat dva Oscary za herecký výkon ve filmech Philadelphia a Forrest Gump.
Přestože jsme si uvedli, jak moc důležitý je pro Hankse rodinný život, poškozený vládce 4. domu rodiny napovídá, že ne vždy si mohl poklidnou rodinu dopřát. Pochází z velké rodiny, nicmcéně v pěti letech se jeho rodiče rozvedli. Navíc se hodně stěhoval a  nalézt pevné zázemí tak nemuselo být snadné.
Dvakrát se oženil a jednou rozvedl. Z každého manželství má dvě děti, přičemž pokaždé byl ženatý s herečkou. Na to ukazuje vládce Descendentu Neptun ve vazbě na Venuši a Medium Coeli – v horoskopu je oblast vztahů a práce silně propojená. Ve vztahu potřebuje dostatek prostoru, nebude mu vyhovovat vztah, kde by ho partnerka omezovala. Umí však milovat naplno a umí to dát své partnerce najevo.
Tom Hanks je jedna z nejúspěšnějších osobností Hollywoodu. Jeho horoskop obsahuje ještě velice mnoho zajímavých informací, nicméně všechny potvrzují, že jeho úspěch je dán jedinečnou osobností, která má srdce na pravém místě, má chuť prosadit se a umí ze sebe sebekriticky dostat maximum.
 
Napsáno pro Meduňku