*    narozen 6. 5. 1953, v 6:10 v Edinburgu ve Skotsku
*    významný britský politik

Býk je jedno z rohatých zvířat zvěrokruhu a jako všechna tato znamení, propůjčuje zrozencům notnou dávku tvrdohlavosti. Býk je znamením, které ztělesňuje stálost a pevnost. Pro Býky je typické, že stojí pevně nohama na zemi a umí se skvěle orientovat v praktickém světě. Není divu, že má spousta Býků vztah k financím či ekonomii. A protože Býku vládne planeta krásy Venuše, mají někteří Býci duši umělecky založenou.

Říká se, že lidé, kteří mají toto znamení ve svém horoskopu zdůrazněné, mívají lehce zakulacené proporce svého fyzického těla. Byť je na tom určitý kus pravdy, Tony Blair je parádní ukázkou, že tomu tak není vždy. Dokonce se odvážím tvrdit, že má naprosto nebýčí vyzařování. Zrovna v jeho případě toto považuji za zásadní, jelikož Tony Blair byl oblíbeným hledáčkem médií právě kvůli svému osobitému charisma.

Je zapotřebí si uvědomit, že Ascendent spadá do znamení Blíženců s vycházejícím Martem. To je významná dominanta horoskopu, která přináší mladistvý a energický projev. Blair je díky tomu velice komunikativní, dokáže se velice dobře orientovat v mezilidských vztazích a nepochybujte vůbec o tom, že v jeho životě hrají klíčovou roli kontakty. Umí skvěle pracovat s médii a ve společnosti se umí prosadit.

Merkur je vládcem horoskopu Tonyho Blaira a nachází se v ohnivém Beranu. To podporuje jeho dynamický a činorodý naturel, dokáže uvažovat svižně a vyjadřovat se výrazně. Blair není typ Býka, který by inklinoval k lenosti. Má v sobě notnou dávku odvahy a chuť bojovat.

V horoskopu je ovšem velice problematická opozice na Saturna s Neptunem, mezi 6. a 12. domem, což dává výborné předpoklady k mlžení, neústupnosti a neochotě nechat nahlédnout do svého vnitřního života. Dává to i nadprůměrné předpoklady k zákulisním jednáním. Toto téma je o to důležitější, že se v onom 12. domě nachází hned 4 planety! Díky problematickým vazbám je možné, že má ve svém životě Blair výrazné nepřátele.

Luna ve Vodnáři ukazuje na touhu po nezávislosti, po své vlastní cestě. Blair jen nerad půjde ve stopách někoho předchozího. Luna je zapojená do další klíčové konstelace, kterou je napěťová vazba mezi Lunou, Sluncem a Plutem. Blair tak bude umět zatlačit na pilu, obzvláště bude-li přesvědčený o své vlastní pravdě. Uvnitř je v něm mnohem větší síla, než jakou můžeme vnímat navenek na první pohled.

Je to tedy nejenom silné charisma, ale i velká vnitřní jiskra a cit pro politické taktizování jsou klíčem k pochopení cesty vystudovaného právníka směrem k nejmladšímu britskému premiérovi. Po 14 let byl vůdčí osobností jednoho z nejsilnějších států starého kontinentu.

Napsáno pro Meduňku