Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak vypadá. Každý máme v sobě vybudované komplexy z určitých partií našeho těla a tento pocit nespokojenosti nás na nevědomé úrovni ovlivňuje ve většině našich životních oblastech. Někdy se stává, že se na mě obracejí klientky s prosbou pomoci s hubnutím. Jak astrologie může pomoci?

Ty, kteří doufají, že je astrologie jednoduchý nástroj na zbavení se přebytečných kil, bohužel zklamu. Astrologii je potřeba brát jako podpůrný prostředek k hubnutí – a to nijak zanedbatelný! Mám zkušenost s klientkou, která v průběhu diety provozované v souladu s konstelacemi zhubla za několik měsíců ze 112 kg na 93 kg a to bez následného jojo efektu, tzn. bez návratu tukových zásob.

Ke správnému hodnocení je třeba pracovat s tranzity planet na náš osobní horoskop, který spočteme na základě data, času a místa narození. Metoda tranzitů se zakládá na pozorování rozestavění planet v minulosti, přítomnosti a budoucnosti v souvislosti s prvky v osobním horoskopu. Byl by to dlouhý a nepříliš přínosný seznam, jak přesně v souvislosti s hubnutím s tranzity pracovat, jelikož do značné míry záleží na našich konstelací v nativitě. Je to dáno tím, že všichni jsme individuální bytosti a i tak máme každý individuální důvody, proč máme vyšší váhu. Zdrojem mohou být zdravotní problémy, pohodlí, špatný životní styl, nervozita, atd. Zkušený astrolog vyčte možné důvody v osobním horoskopu. Poté sledujeme tranzity i rychlých planet na představitele našich prvků nabírání hmotnosti v nativitě.

Obecně se snažíme vyhnout napěťovým vazbám (kvadratura či opozice) od tranzitní Venuše a Jupitera, jelikož právě ty přináší poživačnost, potřebu mít více a dopřát si hodně všeho, co nám dělá dobře. Hůře též vzdorujeme pokušení. Určitě bychom sledovali i tranzity těchto prvků na Ascendent a jeho vládce, Slunce, Lunu, Venuši, planety v pátém domě a jeho vládce. Taktéž sledujeme tranzity na zdravotní dómy, především na dům šestý. Naopak se snažíme využít harmonické vazby tranzitujícího Marta k zvýšení naší pohyblivosti a sportovních aktivit a Saturna k podpoře zodpovědnosti v našem stravování.

Pokud nemáte zpracovaných horoskop, určitě doporučuji sledovat fáze Luny. Luna má na život na Zemi významný vliv, má na svědomí přílivy a odlivy či změny nálad. Úplněk a novolunní doporučuji využívat k očistným půstům. Tento čas je vhodné pít jen čaje, případně ovocné či zeleninové šťávy. Při přibývajícím měsíci byste měli být opatrní. Jezte méně, počítejte si kalorie. Naopak při ubývající Luně je možné režim zvolnit, přibírá se méně.