Uran je planeta astrology často oblíbená, protože právě Uran je považován za planetu astrologů. Jeho pozice v mém horoskopu na Medium Coeli – oblasti naší kariéry – je jedním z horoskopických důvodů, které mě vedly k rozhodnutí zasvětit svůj život ne ekonomii, kterou jsem začal studovat na VŠ, ale právě astrologii. Mnoho astrologů má ve svém horoskopu Urana prominentně zapojeného. K energiím této planety mám velice blízko a proto bych se s vámi rád podělil s příběhem klientky, které budeme říkat třeba Marie a u které hraje Uran v životě taktéž významnou roli.

Marie dorazila na konzultaci se zpožděním. To se samozřejmě může stát, nicméně když někdo stále nejde 20 minut, příchod už příliš neočekávám. O to víc jsem byl překvapen, když se z ničeho nic klientka přiřítila. A slovo přiřítila používám zcela úmyslně, jelikož příchod této milé usměvavé a omlouvající se paní ve středních letech byl stejně náhlý a nečekaný, jako i bouřlivý. Vyzařovala z ní silná a nezkrotná energie, na první pohled se jednalo o paní výraznou a výjimečnou.

Se značnou mírou zvědavosti jsem zadával data narození do svého astrologického programu. Marie je slunečním znamením Blíženec se steliem (koncentrací prvků) ve Lvu. A můj oblíbený Uran se nachází v jejím horoskopu přímo na Ascendentu. Jedná se o nesmírně zajímavou kombinaci prvků, která činí zrozence výrazným a jedinečným. Když Marie vejde do místnosti, vejde Někdo, tento mix astrologických prvků z ní činí nepřehlédnutelnou osobnost. Srší z ní výrazná individualita, vzezření i držení těla je sebejisté a nezávislé a je to výsledek uransko – lvovského naladění jejího radixu. V návaznosti na to jsem si všiml i osobitého způsobu oblékání, které je elegantní, nicméně obsahuje zdánlivě protichůdné a pozornost poutající prvky.

Jak to tak bývá a jak jsem i Marii předestřel při mém počátečním výkladu základních rysů horoskopu, takovéto konstelace mohou člověku komplikovat vztah s druhými lidmi. Lidé s Uranem na Ascendentu, navíc Blíženci, jsou neustále v pohybu, mají hodně věcí k zařizování, jsou obklopení velkým množstvím osob a jen stěží budují ve svém životě jasnou strukturu a řád. Jako Blíženec mám pro takový přístup sám pochopení, často se totiž řídíme heslem – pořádek je pro bl..e, inteligent zvládá chaos. Navíc Marie potřebuje dostatek prostoru k životu a k realizaci, nemá ráda, když jí někdo přistřihuje křidélka. A to platí samozřejmě i ve vztazích.

Jak se posléze ukázalo, Marie narazila na partnera, se kterým se mají velmi rádi, leč partner by rád po třech letech společné známosti zapustil kořeny. Většina žen přijme nabídku k sňatku s nadšením, ale Marie s Uranem na Ascendentu nikoliv. Naopak, tato nabídka jí vykolejila a přivedla ke mně. A právě takový Uran je! Svatba osoby s takovoutou konstelací vyděsí, protože je pro ně symbolem připoutanosti. S jejím horoskopem se nechce přivázat k jedné osobě, protože ona patří všem – má velké množství přátel a aktivit, nerada by o něco z toho přišla a to i přesto, že svého partnera miluje. Navíc ji znervózňuje pocit, že jí někdo vlastní.

Málokdo si uvědomuje, že svatba je svým způsobem přeceňována. Je to totiž především rituál, kdy si dva lidé navzájem a před nejbližšími dají najevo, že se milují. Usnadňuje jim následně společné vystupování před zákonem či úřady. Na kvalitu vztahu ovšem vliv nemá, pouto mezi dvěma lidmi a princip fungování vztahu se razítkem od úřadu nemění. Navíc žijeme ve vyspělé době, kdy zrušení tohoto úředního stvrzení je záležitost rychlá a jednoduchá. Vše se dá navíc ještě více zjednodušit uzavřením předmanželské smlouvy.

Předmanželská smlouva byla cesta, která zaujala i Marii. Dodala jí více klidu a po konzultaci nakonec došla k tomu, že reakce na žádost o ruku byla zbytečně přecitlivělá. Ze svatby nakonec byla nadšená, čemuž prospělo i to, že si ode mě nechala astrologicky vhodný termín ke svatbě spočítat. A já mám velikou radost ze svatebního oznámení, které jsem od Marie obdržel.